Οι αριθμοί στα κυκλάκια αντιστοιχούν σε μήνες του εκάστοτε έτους

  • 1991
  • 8

    Sofia Festival Orchestra - Ganev, Dimov, Raicher

    (κλασική μουσική)

    «Φεστιβάλ Ηρακλείου», Αμφιθέατρο «Νίκος Καζαντζάκης»

  • 8

    Trio d’ Argent

    (κλασική μουσική)

    «Φεστιβάλ Ηρακλείου», Αμφιθέατρο «Νίκος Καζαντζάκης»

  • 8

    Αλίκη Καγιαλόγλου

    (Ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    Ηράκλειο, Δημοτικό Θέατρο

  • 1992
  • 2

    Julio Bocca

    (κλασσικός χορός)

    Μέγαρο Μουσικής Αθηνών

  • 2

    Claude Brumachon

    (σύγχρονος χορός )

    Συνεργασία με το Γαλλικό Ινστιτούτο Αθηνών

    Θέατρο Κολεγίου Αθηνών

  • 3

    Ballet National Folklorico Philippinas

    (φολκλορικός χορός)

    Υπό την αιγίδα της Πρεσβείας των Φιλιππίνων

    Αθήνα - Θέατρο Παλλάς

  • 7

    Orchestra Philharmonia Buenos Aires

    (κλασική μουσική)

    «Φεστιβάλ Αθηνών», Hρώδειο

    «Φεστιβάλ Χανίων», Αμφιθέατρο Αρχαίας Τάφρου

    «Φεστιβάλ Ηρακλείου», Αμφιθέατρο «Νίκος Καζαντζάκης»

  • 7

    Yvonne Jackson

    (μουσική jazz)

    «Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη», Αθήνα

  • 8

    St. Petersburg Ballet

    (κλασικός χορός)

    «Φεστιβάλ Ηρακλείου», Αμφιθέατρο «Νίκος Καζαντζάκης»

    «Φεστιβάλ Χανίων», Αμφιθέατρο Αρχαίας Τάφρου

    «Πολιτιστικός Αύγουστος» Νίκαιας, «Κατράκειο Θέατρο»

  • 10

    Jerusalem Symphony Orchestra

    (κλασική μουσική)

    Υπό την αιγίδα της Πρεσβείας του Ισραήλ & του Εβραϊκού Μουσείου

    Κολέγιο Αθηνών

    Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης

  • 12

    Vienna Boys’ Choir

    (χορωδία-κλασική μουσική)

    Αμερικανικό Κολέγιο Αθηνών

  • 1993
  • 1

    Μichel Petrucciani

    (ρεσιτάλ πιάνου – jazz μουσικής)

    Θέατρο Κολεγίου Αθηνών

  • 3

    Jean Claude Gallotta

    (σύγχρονος χορός)

    Συνεργασία με το Γαλλικό Ινστιτούτο Αθηνών

    Θέατρο Κολεγίου Αθηνών.

  • 5

    Nύχτα των Διαφημισιοφάγων

    (ειδικό πολυθέαμα)

    Σε συνεργασία με το Γαλλικό Ινστιτούτο Αθηνών.

    Αθήνα - Θέατρο Παλλάς

  • 5

    Kρατικό Θέατρο Βορείου Ελλάδος (Κ.Θ.Β.Ε.) - «ΗΛΕΚΤΡΑ»

    (αρχαίο δράμα)
    Σκηνοθεσία: Ανδρέας Βουτσινάς, Σκηνογραφία: Διονύσης Φωτόπουλος
    Πρωταγωνιστεί: Φιλαρέτη Κομνηνού

    «Διεθνές Φεστιβάλ Θεάτρου της Taipei», Taiwan

  • 5

    Δημήτρης Σγούρος – Κρατική Ορχήστρα Αθηνών

    (κλασική μουσική)
    Διεύθυνση: Αλέξανδρος Συμεωνίδης

    «Ίδρυμα Βουδούρη», Αθήνα – Θέατρο Παλλάς

  • 7

    Dirty Dozen Brass Band

    (μουσική jazz)

    Αθήνα - Λυκαβηττός

    Ρωμαϊκό Ωδείο Πάτρας

    Κάστρο Ιωαννίνων

    Κάστρο Πλαταμώνα

    Θέατρο Δάσους Θεσσαλονίκης

    Κομοτηνή

    Αλεξανδρούπολη

    Κάστρο Μυτιλήνης

  • 10

    Sviatoslav Richter

    (ρεσιτάλ πιάνου κλασικής μουσικής)

    Μέγαρο Μουσικής Αθηνών

    «Δημήτρια», Αίθουσα Τελετών Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης

  • 11

    Elisa Monte

    (σύγχρονος χορός)

    Συνεργασία με το Μορφωτικό Τμήμα της Αμερικανικής Πρεσβείας

    Θέατρο Κολεγίου Αθηνών.

  • 11

    Vienna Boys’ Choir

    (χορωδία – κλασική μουσική)

    «Δημήτρια»

    Αίθουσα Τελετών Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης

    Αίθουσα Φιλοσοφικής Σχολής Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης

  • 11

    Nέοι Βιρτουόζοι της Ρωσίας

    (κλασική μουσική)

    «Γιατροί Χωρίς Σύνορα»

    Μέγαρο Μουσικής Αθηνών

  • 12

    Maceo Parker

    (μουσική funk – jazz)

    Αθήνα – Θέατρο Παλλάς

  • 1994
  • 1

    Pyatnitsky Chorus

    (φολκλορικός χορός)

    Αμερικανικό Κολέγιο Aθηνών

  • 2

    Sinfonietta Beercheva

    (κλασική μουσική)

    Θέατρο Κολεγίου Αθηνών

    Αίθουσα Τελετών Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης

  • 2

    Coral de la Moreria

    (σύγχρονος χορός)

    Αμερικανικό Κολέγιο Αθηνών

  • 2

    Simone Pedroni

    (ρεσιτάλ πιάνου κλασικής μουσικής)

    Αμερικανικό Κολέγιο Αθηνών

  • 4

    Sinfonia

    (κλασική μουσική)

    Αθήνα - Εθνική Πινακοθήκη

  • 4

    Kομπανία Ρεμπέτικα – Κώστας Φέρρης

    (μουσικό πολυθέαμα)
    «Δήμος Ιερουσαλήμ, εκδηλώσεις Ελλάδας - Ισραήλ»

    Ιερουσαλήμ

  • 5

    Nύχτα των Διαφημισιοφάγων

    (ειδικό πολυθέαμα)

    Σε συνεργασία με το Γαλλικό Ινστιτούτο Αθηνών.

    Αθήνα - Θέατρο Παλλάς

  • 7

    Maceo Parker

    (μουσική funk – jazz)

    Αθήνα - Λυκαβηττόςν

  • 7

    Mανώλης Μητσιάς

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    Περιοδεία σ’ όλη την Ελλάδα

  • 7

    Xάρης Μανταφούνης

    (σύγχρονος χορός)

    Αθήνα, Λυκαβηττός

  • 7

    Pyatnitsky Chorus

    (φολκλορικός χορός)

    «Φεστιβάλ Αθηνών», Λυκαβηττός

    Δήμος Αίγινας

    «Πολιτιστικό Καλοκαίρι ‘94» Νίκαιας

    Κάστρο Μυτιλήνης

  • 9

    Trio Brahms

    (κλασική μουσική)

    «Φεστιβάλ Αθηνών», Μέγαρο Δούκισσας της Πλακεντίας

  • 9

    Oρχήστρα Baroque Atheneum

    (κλασική μουσική)

    «Φεστιβάλ Αθηνών», Μέγαρο Δούκισσας της Πλακεντίας

  • 9

    Απόλλωνας και Μίνα Γραμματικοπούλου

    (Ρεσιτάλ βιολιού & πιάνου κλασικής μουσικής)

    «Φεστιβάλ Αθηνών», Μέγαρο Δούκισσας της Πλακεντίας

  • 9

    Γιάννης Γεωργιάδης

    (ρεσιτάλ βιολιού κλασικής μουσικής)

    Μόσχα

  • 11

    Mίκης Θεοδωράκης

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    Συμμετοχές καλλιτεχνών:
    Μίκης Θεοδωράκης
    Μαρία Φαραντούρη
    Μανώλης Μητσιάς
    Δήμητρα Γαλάνη
    Βασίλης Λέκκας
    Μανώλης Λιδάκης

    «Γιατροί χωρίς σύνορα», Αθήνα - Στάδιο Ειρήνης & Φιλίας.

  • 11

    Έγχορδα Αθηνών

    (κλασική μουσική)

    Μέγαρο Μουσικής Αθηνών

  • 12

    Ed Krout Henniken Concert

    (Jazz μουσική)

    Αθήνα - Πολιτιστικό Κέντρο «Μελίνα Μερκούρη»

  • 1995
  • 1

    Brian Kean & Omar Faruk Tekbilek

    (μουσική ethnic)

    Mέγαρο Μουσικής Αθηνών

  • 2

    Markella Hatziano

    (λυρικό τραγούδι-κλασική μουσική)

    Αμερικανικό Κολέγιο Αθηνών

  • 2

    Leon Fleischer

    (ρεσιτάλ πιάνου κλασικής μουσικής))

    «Σύλλογος Αποφοίτων Φιλεκπαιδευτικής Εταιρίας»

    Μέγαρο Μουσικής Αθηνών

  • 5

    Jan Garbarek – Hilliard Ensemble

    (θρησκευτική μουσική)

    «Θεσσαλονίκη-Πολιτιστική Πρωτεύουσα Ευρώπης 1997»

    Καθολική Εκκλησία Θεσσαλονίκης

  • 5

    Βόσπορος

    (μουσική ethnic)

    Μέγαρο Μουσικής Αθηνών

    «Δημήτρια» , Θεσσαλονίκη - Ε.Μ.Σ.

  • 6

    Tamia

    (συναυλία – ειδικό θέαμα της Γαλλίδας τραγουδίστριας – performer)

    Χορωδιακό Φεστιβάλ του Τampere», Φινλανδία

  • 7

    Αστέρια του Ρωσικού Μπαλέτου

    (κλασικός χορός)

    «Διεθνές Φεστιβάλ Χορού Καλαμάτας»

    Κάστρο Μυτιλήνης

  • 7

    Φανάρι της Ανατολής

    (μουσική ethnic)

    Αθήνα - Λυκαβηττός

    Βόλος

    Κάστρο Μυτιλήνης

  • 7

    MOMIX

    (σύγχρονος χορός)

    «Διεθνές Φεστιβάλ Χορού Καλαμάτας».

  • 7

    Camaleo

    (θέαμα δρόμου)

    «Διεθνές Φεστιβάλ Χορού Καλαμάτας».

  • 9

    Moscow Virtuosi

    (κλασική μουσική)

    «Φεστιβάλ Αθηνών», Ηρώδειο

  • 10

    Irina Archipova – Orthodox Choir

    (λυρικό τραγούδι-θρησκευτική μουσική)

    «Γιατροί Χωρίς Σύνορα»

    Μέγαρο Μουσικής Αθηνών

  • 10

    MOMIX

    (σύγχρονος χορός)

    «Δημήτρια», Θεσσαλονίκη - Αίθουσα Εταιρίας Μακεδονικών Σπουδών

  • 11

    Marquita Lister – David Arnold

    (κλασική μουσική)

    «Δημήτρια», Θεσσαλονίκη - Palais de Sports

  • 12

    Γιάννης Τσιτσελίκης & Tcheglakova

    (κλασική μουσική)

    Μέγαρο Μουσικής Αθηνών

  • 1996
  • 2

    Tango Τrio Hugo Diaz

    (μουσική ταγκό)

    «Διεθνές Φεστιβάλ Χορού Καλαμάτας»

  • 6

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Κασσάνδρας

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 6

    Έκθεση θεατρικής αφίσας Κ.Θ.Β.Ε.

    (έκθεση)

    Σίβηρη

  • 7

    New York City Ballet

    (κλασικός χορός)

    «Διεθνές Φεστιβάλ Χορού Καλαμάτας»

  • 7

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Κασσάνδρας

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 7

    Έκθεση θεατρικής αφίσας, φωτογραφίας, ενδύματος Κ.Θ.Β.Ε.

    (έκθεση)

    Σίβηρη

  • 7

    Amlima

    (θέαμα δρόμου)

    «Διεθνές Φεστιβάλ Χορού Καλαμάτας»

  • 7

    Εθνική Λυρική Σκηνή

    (κλασική μουσική)

    «Φεστιβάλ Κασσάνδρας», Θέατρο Σίβηρης

  • 7

    Angelin Preljocaj

    (σύγχρονος χορός)

    «Διεθνές Φεστιβάλ Χορού Καλαμάτας»

  • 7

    Χοροθέατρο Κ.Θ.Β.Ε.

    (σύγχρονος χορός)

    «Φεστιβάλ Κασσάνδρας», Θέατρο Σίβηρης

  • 7

    Zucchero

    (μουσική rock)

    Αθήνα - Λυκαβηττός

  • 7

    Θεατρικός Οργανισμός Κύπρου - «Θεσμοφοριάζουσες»

    (αρχείο θεάτρο)

    «Φεστιβάλ Κασσάνδρας», Θέατρο Σίβηρης

  • 7

    Βασίλης Λέκκας

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    «Φεστιβάλ Κασσάνδρας», Θέατρο Σίβηρης

  • 7

    Tererem

    (μουσική ethnic)

    Χαλάνδρι, Θέατρο Ρεματιάς

  • 8

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Κασσάνδρας

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 8

    Έκθεση θεατρικής αφίσας, φωτογραφίας, ενδύματος Κ.Θ.Β.Ε.

    (έκθεση)

    Σίβηρη

  • 8

    ΧΟΡΙΚΑ - Ζουζού Νικολούδη

    (κλασικός χορός)

    Festival L’ Aquilla, Ιταλία

  • 8

    Γιώργος Παππάς

    (λυρικό τραγούδι)

    Τυνησία, Αρχαίο Θέατρο El Gem

  • 9

    Mανώλης Mητσιάς

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    Αθήνα, Λυκαβηττός

  • 9

    Δημήτρης Νικολούδης

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    Άφυτος

  • 9

    Παλιοί Διαβάτες

    (ελληνικό ρεμπέτικο τραγούδι)

    Άφυτος

  • 10

    Cirque Baroque

    (σύγχρονο τσίρκο)

    «Δημήτρια», Θεσσαλονίκη

  • 10

    Jordi Βertran

    (παιδικό θέαμα)

    «Δημήτρια», Θεσσαλονίκη - Aίγλη

  • 10

    Friche Theater Urbain

    (θέαμα δρόμου)

    «Δημήτρια», Θεσσαλονίκη

  • 10

    MOMIX

    (σύγχρονος χορός)

    «Δημήτρια», Θεσσαλονίκη

  • 11

    Mindia Γεωργιανά Μπαλέτα

    (φολκλορικός χορός)

    Αμερικανικό Κολέγιο Αθηνών

  • 11

    Τζένη Δριβάλα - Γιώργος Παππάς

    (λυρικό τραγούδι)

    «Δημήτρια», Aίθουσα Τελετών Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης

  • 11

    Boni and Caroli

    (παιδικό θέαμα)

    Αμερικανικό Κολέγιο Αθηνών

  • 12

    Παρουσίαση Ελλήνων Καλλιτεχνών σε ΗΠΑ και Καναδά στα συνέδρια των Διεθνών Πολιτιστικών Δικτύων: ISPA, APAP και CINARS

    ΑΤΤΙΣ-Θόδωρος Τερζόπουλος (θέατρο)

    ΧΟΡΙΚΑ-Ζουζού Νικολούδη (κλασικός χορός)

    ΟΚΤΑΝΑ-Κων/νος Ρήγος (σύγχρονος χορός)

    ΓΕΝΗΤΣΑΡΟΙ ΚΑΙ ΜΠΟΥΛΕΣ (λαϊκό δρώμενο Νάουσας)

    ΕΛΛ. ΒΥΖ. ΧΟΡΩΔΙΑ-Λυκ. Αγγελόπουλος (θρησκευτική)

    Γιώργος Παππάς (λυρικό τραγούδι)

    Δόμνα Ευνουχίδου–Γιώργος Δεμερτζής (μουσική δωματίου)

    Νίκος Ξυδάκης (λαϊκό τραγούδι)

    ΑΒΑΤΟΝ (μουσική new age)

    MODE PLAGAL (μουσική ethnic, jazz)

    Νέα Υόρκη

    Μόντρεαλ

  • 1997
  • 1

    Ζάχος Τερζάκης & Κατερίνα Οικονόμου

    (λυρικό τραγούδι)

    Αίθουσα Τελετών Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης

  • 2

    Hilliard Ensemble

    (θρησκευτική μουσική)

    Αθήνα, Εθνική Λυρική Σκηνή

  • 2

    Andrei Gabrilov

    (ρεσιτάλ πιάνου κλασικής μουσικής)

    «Θεσσαλονίκη Πολιτιστική Πρωτεύουσα 1997»

    Αίθουσα Τελετών Πανεπιστημίου

  • 5

    Amlima

    (θέαμα δρόμου)

    «Κέντρο Λαϊκών Δρώμενων Κομοτηνής»

  • 6

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Κασσάνδρας

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 6

    Θέατρο Μίνου Βολανάκη «ΚΑΪΝ»

    (θεατρικοποιημένη ποίηση)

    Σκηνοθεσία: Μίνως Βολανάκης

    Πρωταγωνιστούν: Κωνσταντίνος Κωνσταντόπουλος

    «Φεστιβάλ Κασσάνδρας», Θέατρο Σίβηρης

  • 6

    Wadaiko Ichiro Drummers

    (ειδικό θέαμα)

    «Φεστιβάλ Αθηνών», Ηρώδειο

  • 7

    Ray Charles

    (μουσική soul)

    «Φεστιβάλ Κασσάνδρας», Θέατρο Σίβηρης

  • 7

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Κασσάνδρας

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 7

    Δήμος Μούτσης

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    «Φεστιβάλ Κασσάνδρας», Θέατρο Σίβηρης

  • 7

    ΟΚΤΑΝΑ – Κ. Ρήγος

    (σύγχρονος χορός)

    «Φεστιβάλ Κασσάνδρας», Θέατρο Σίβηρης

  • 7

    Pώσοι Κοζάκοι

    (φολκλορικός χορός)

    «Φεστιβάλ Αθηνών», Λυκαβηττός

    Κάστρο Μυτιλήνης

  • 7

    Bouvier – Obadia Dance Group

    (σύγχρονος χορός)

    «Διεθνές Φεστιβάλ Χορού Καλαμάτας»

  • 7

    Aστέρια του Μπαλέτου

    (κλασικός χορός)

    «Διεθνές Φεστιβάλ Χορού Καλαμάτας»

  • 7

    Συμφωνική του Τορόντο

    (κλασική μουσική)

    «Φεστιβάλ Κασσάνδρας», Θέατρο Σίβηρης

  • 7

    Γιάννης Φωκάς

    (έκθεση ζωγραφικής)

    Αίθουσα Τέχνης Αμφιθεάτρου Σίβηρης

  • 8

    ΑΤΤΙΣ (Θίασος Θεόδωρου Τερζόπουλου) «ΑΝΤΙΓΟΝΗ»

    (αρχαίο δράμα)

    «Φεστιβάλ Κασσάνδρας», Θέατρο Σίβηρης

  • 8

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Κασσάνδρας

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 8

    Φιλαρμονική της Οδησσού

    (κλασική μουσική)

    «Φεστιβάλ Κασσάνδρας», Θέατρο Σίβηρης

  • 8

    Γιάννης Ταξείδης

    (ρεσιτάλ πιάνου κλασικής μουσικής)

    Θέατρο Κρυοπηγής

  • 8

    Μαρία Δημητριάδη-Ορχήστρα της ΕΡΤ 3

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    Κασσανδρεία

    Άφυτος

    Φώκαια

  • 8

    Λαϊκό Θέατρο Φαίδωνα Γεωργίτση «Γκόλφω»

    (Φολκλορικό θέατρο-κωμειδύλλιο)

    Θέατρο Τρίγλιας

  • 8

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Κασσάνδρας (σειρά εκδηλώσεων για τους φυλακισμένους)

    (φεστιβάλ)

    Βασίλης Λέκκας

    Δημήτρης Νικολούδης

    Παλιοί διαβάτες

    Σάνη

  • 8

    Γιάννης Φωκάς

    (έκθεση ζωγραφικής)

    Αίθουσα Τέχνης Αμφιθεάτρου Σίβηρης

  • 9

    Hanna Schygulla

    (μουσικό θέατρο)

    «Διεθνές Φεστιβάλ Μουσικού Θεάτρου», Βόλος

  • 9

    Underground Railway Theater

    (θέατρο)

    Κέντρο Λαϊκών Δρώμενων Κομοτηνής

    Δημοτικό Θέατρο Ξάνθης

  • 11

    Η Νύχτα των Διαφημισιοφάγων

    (ειδικό πολυθέαμα)

    Αθήνα, Θέατρο Παλλάς

    Πάτρα, Κινηματογράφος Απόλλων

    Ιωάννινα, Πολιτιστικό Κέντρο

    Θεσσαλονίκη, Μύλος

  • 12

    Hanna Schygulla

    (μουσικό θέατρο)

    Αθήνα, Εθνική Λυρική Σκηνή

  • 1998
  • 6

    ΜΟΜΙΧ

    (σύγχρονος χορός)

    «Φεστιβάλ Αθηνών», Ηρώδειο

  • 6

    Λαϊκή Ορχήστρα «Μίκης Θεοδωράκης»

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    Μίκης Θεοδωράκης

    Βασίλης Λέκκας

    Αλέξια

    Σωτηρία Λεονάρδου

    Παναγιώτης Καραδημήτρης

    Αφροδίτη Μάνου

    Μαρία Δημητριάδη

    Αλέξης Κωστάλας (παρουσίαση)

    Θεσσαλονίκη, Δήμος Σταυρούπολης - Μονή Λαζαριστών

    «Φεστιβάλ Κασσάνδρας», Θέατρο Σίβηρης

  • 7

    Berliner Ensemble

    (μουσικό θέατρο)

    «Διεθνές Φεστιβάλ Πάτρας», Ρωμαϊκό Ωδείο

  • 7

    Γιάννης Βακαρέλης - Στέφανος Κορκολής

    (ρεσιτάλ πιάνου κλασικής μουσικής)

    «Φεστιβάλ Δήμου Γλυφάδας», Θέατρο Αιξωνής

  • 7

    Philippe Decoufle

    (σύγχρονος χορός)

    «Διεθνές Φεστιβάλ Χορού Καλαμάτας»

  • 7

    Β.Β. King

    (μουσική blues)

    «Φεστιβάλ Κασσάνδρας», Θέατρο Σίβηρης

  • 7

    Jack Dejohnette Τrio

    (μουσική jazz)

    «Διεθνές Φεστιβάλ Πάτρας», Ρωμαϊκό Ωδείο

  • 7

    Stephan Mikus

    (μουσική jazz)

    «Διεθνές Φεστιβάλ Πάτρας», Ρωμαϊκό Ωδείο

  • 7

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Κασσάνδρας

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 7

    Έκθεση φωτογραφιών και ντοκουμέντων από τη ζωή του Μίκη Θεοδωράκη

    (έκθεση)

    Σίβηρη

  • 7

    Έκθεση φωτογραφίας και Αφίσας του Φεστιβάλ Κασσάνδρας

    (έκθεση)

    Σίβηρη

  • 7

    Συμφωνική Ορχήστρα της Πράγας & Στέφανος Κορκολής

    (κλασική μουσική)

    Αθήνα, Ηρώδειο

  • 8

    ROCK FESTIVAL

    (μουσική rock)

    Τρύπες

    Ξύλινα Σπαθιά

    Magic de spell

    Γιώργος Γάκης & The Trouble Makers

    Βάλια Κάλντα

    Θέατρο Σίβηρης

  • 8

    Philippe Decoufle

    (σύγχρονος χορός)

    «Διεθνές Φεστιβάλ Χορού Καλαμάτας»

  • 8

    ROCK FESTIVAL

    (μουσική rock)

    Blues Wire

    Δυτικός Άνεμος

    Χαλκιδική, Άφυτος

  • 8

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΧΟΡΩΔΙΑ - Λυκούργος Αγγελόπουλος

    (θρησκευτική μουσική)

    Βασιλική του San Lorenzo El Escorial, Ισπανία

  • 8

    Συμφωνική Ορχήστρα της Σόφιας & Στέφανος Κορκολής

    (κλασική μουσική)

    «Φεστιβάλ Ολύμπου», Αρχαίο Θέατρο Δίου

    Θεσσαλονίκη, Μονή Λαζαριστών

    «Φεστιβάλ Κασσάνδρας», Θέατρο Σίβηρης

  • 8

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Κασσάνδρας

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 8

    Έκθεση φωτογραφιών και ντοκουμέντων από τη ζωή του Μίκη Θεοδωράκη

    (έκθεση)

    Σίβηρη

  • 8

    Έκθεση φωτογραφίας και Αφίσας του Φεστιβάλ Κασσάνδρας

    (έκθεση)

    Σίβηρη

  • 9

    Φιλαρμονική Ορχήστρα της Αγίας Πετρούπολης

    (κλασική μουσική)

    Διεύθυνση: Juri Temirkanov

    «Φεστιβάλ Αθηνών», Ηρώδειο

  • 11

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΧΟΡΩΔΙΑ - Λυκούργος Αγγελόπουλος

    (θρησκευτική μουσική)

    Αμβέρσα, Διεθνές Κέντρο Τεχνών deSingel, Βέλγιο

  • 1999
  • 4

    Ζουζού Νικολούδη-ΧΟΡΙΚΑ

    (κλασικός χορός)

    Θέατρο Ρεματιάς - Χαλάνδρι

  • 6

    James Brown

    (μουσική soul)

    Θεσσαλονίκη, Θέατρο Γης

  • 6

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Κασσάνδρας

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 7

    Dr. John

    (μουσική jazz)

    «Φεστιβάλ Κασσάνδρας», Θέατρο Σίβηρης

  • 7

    Δημήτρης Σγούρος

    (ρεσιτάλ πιάνου κλασικής μουσικής)

    «Φεστιβάλ Κασσάνδρας», Θέατρο Σίβηρης

  • 7

    James Brown

    (μουσική soul)

    Αθήνα, Λυκαβηττός

  • 7

    Ηλίας Ανδριόπουλος

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    Ηλίας Ανδριόπουλος

    Μανώλης Μητσιάς

    Πέτρος Γαϊτάνος

    Μαρία Δημητριάδη

    Μελίνα Μποτέλη

    Βασίλης Λέκκας

    Δημήτρης Νικολούδης

    «Φεστιβάλ Κασσάνδρας», Θέατρο Σίβηρης

    Παναγία

    Ηράκλεια

    Αίγινα

  • 7

    Κρατικό Θέατρο Βορείου Ελλάδος (Κ.Θ.Β.Ε.) «Ο Γενικός Γραμματέας»

    (θέατρο)

    Περιοδεία : Γρεβενά, Άφυτος, Λαμία, Κοζάνη, Αλεξανδρούπολη, Βόλος, Πειραιάς, Περιστέρι, Παπάγου, Λιτόχωρο, Θέρμη, Τρίκαλα, Βέροια, Συκιές, Πυλαία, Δροσάτο, Κιλκίς, Έδεσσα, Φλώρινα, Ξάνθη

  • 7

    Λαϊκή Ορχήστρα Μίκης Θεοδωράκης

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    Μάριος Φραγκούλης

    Μαρία Δημητριάδη

    Σωτηρία Λεονάρδου

    Αλέξια

    Παναγία

  • 7

    Βασίλης Λέκκας

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    Περιοδεία : Άφυτος, Ποσείδι, Φούρκα

  • 7

    Ευγένιος Σπαθάρης

    (παιδικό θέαμα)

    Περιοδεία : Παναγία, Φώκαια, Άφυτος, Καλλιθέα, Κρυοπηγή, Κασσανδρεία, Σίβηρη, Φούρκα, Κασσανδρινό, Ασπροβάλτα

  • 7

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Κασσάνδρας

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 7

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Παναγίας

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 7

    Επιμέλεια Θεσμού : Άφυτος της Αθύτου (Άφυτος solist Festival)

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 7

    Σχολή Καλών Τεχνών Θεσσαλονίκης

    (έκθεση ζωγραφικής αριστούχων)

    Σίβηρη

  • 7

    Δημήτρης Αρβανίτης

    (έκθεση αφίσας)

    Άφυτος

  • 8

    Κρατικό Θέατρο Βορείου Ελλάδος (Κ.Θ.Β.Ε.) «ΟΔΥΣΣΕΒΑΧ»

    (παιδικό θέατρο)

    Περιοδεία : Καβάλα, Λάρισα, Έδεσσα, Άφυτος, Ηράκλεια, Ελασσόνα, Πευκοχώρι, Κρυοπηγή, Μαρμαράς, Φώκαια, Ασπροβάλτα, Λιτόχωρο, Γρεβενά, Παναγία, Νικήτη, Αλεξανδρούπολη, Βέροια

  • 8

    Μαρία Δημητριάδη – Ορχήστρα ΕΡΤ 3

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    Περιοδεία : Κασσανδρεία, Άφυτος, Παναγία, Ηράκλεια

  • 8

    ΙΑΣΙΣ

    (μουσική ethnic)

    Περιοδεία : Σκιάθος, Άφυτος, Ηράκλεια, Παναγία

  • 8

    Ντέηβιντ Λυντς

    (ρεσιτάλ πνευστών – αυτοσχεδιασμός)

    Περιοδεία : Άφυτος, Φούρκα

  • 8

    Πέτρος Κούρτης

    (ρεσιτάλ κρουστών – αυτοσχεδιασμός)

    Άφυτος

  • 8

    Παντελής Καραγεώργης

    (ρεσιτάλ πιάνου – jazz)

    Άφυτος

  • 8

    Αβαγιανός, Σαραγούδας

    (ελληνική δημοτική μουσική)

    Περιοδεία : Κασσανδρεία, Κρυοπηγή, Φώκαια, Κασσανδρινό, Άφυτος

  • 8

    Παλιοί Διαβάτες

    (ρεμπέτικο ελληνικό τραγούδι)

    Περιοδεία : Κασσανδρεία, Κρυοπηγή, Φώκαια, Κασσανδρινό, Άφυτος

  • 8

    Kashmir

    (μουσική funk-jazz)

    Περιοδεία : Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Άφυτος, Λιθότοπος, Πυργαδίκια

  • 8

    Magic de spell

    (μουσική rock)

    Περιοδεία : Πυργαδίκια, Λιθότοπος

  • 8

    Υπόγεια Ρεύματα

    (μουσική rock)

    Καλλιθέα

  • 8

    Ενδελέχεια

    (μουσική rock)

    Καλλιθέα

  • 8

    Μανώλης Φάμελος

    (μουσική rock)

    Καλλιθέα

  • 8

    Βάλια Κάλντα

    (μουσική rock)

    Περιοδεία : Πυργαδίκια, Λιθότοπος

  • 8

    Γιώργος Γάκης & The Trouble Makers

    (μουσική rock)

    Περιοδεία : Πυργαδίκια, Λιθότοπος

  • 8

    Active Member

    (μουσική hip-hop)

    Καλλιθέα

  • 8

    Γιώργος Δημητριάδης-Μικροί Ήρωες

    (μουσική rock)

    Καλλιθέα

  • 8

    Ονειροπαγίδα

    (μουσική rock)

    Καλλιθέα

  • 8

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Κασσάνδρας

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 8

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Ηράκλειας

    (φεστιβάλ)

    Σέρρες

  • 8

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Παναγίας

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 8

    Επιμέλεια Θεσμού : 3ο Rock Φεστιβάλ Βορείου Ελλάδος

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 8

    Επιμέλεια Θεσμού : Rock Φεστιβάλ Χαλκιδικής

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 8

    Επιμέλεια Θεσμού : Άφυτος της Αθύτου (Άφυτος solist Festival)

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 8

    Misia

    (μουσική fado)

    «Φεστιβάλ Κασσάνδρας», Θέατρο Σίβηρης

  • 8

    Σχολή Καλών Τεχνών Θεσσαλονίκης

    (έκθεση ζωγραφικής αριστούχων)

    Σίβηρη

  • 8

    Δημήτρης Αρβανίτης

    (έκθεση αφίσας)

    Άφυτος

  • 8

    Ευγένιος Σπαθάρης

    (έκθεση φιγούρας Καραγκιόζη)

    Άφυτος

  • 9

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Ηράκλειας

    (φεστιβάλ)

    Σέρρες

  • 9

    Επιμέλεια Θεσμού : Rock Φεστιβάλ Κερκίνης

    (φεστιβάλ)

    Σέρρες

  • 9

    Ευγένιος Σπαθάρης

    (έκθεση φιγούρας Καραγκιόζη)

    Άφυτος

  • 2000
  • 1

    Δήμος Μούτσης

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    Δήμος Μούτσης

    Δημήτρης Μητροπάνος

    Δήμητρα Γαλάνη

    Αλέξης Κωστάλας (Παρουσίαση προγράμματος)

    Σε συνεργασία με το Εργατικό Κέντρο Θεσσαλονίκης (Ε.Κ.Θ.)

    Θεσσαλονίκη, Palais de Sports

  • 1

    Εργατικό κέντρο Θεσσαλονίκης

    (κύκλος εκδηλώσεων)

    Θεσσαλονίκη

  • 2

    Misia

    (μουσική fado)

    Θεσσαλονίκη, Θέατρο Ολύμπιον

  • 3

    Adessa

    (θέαμα δρόμου)

    Ηράκλεια Σερρών

  • 3

    Νύχτα των Διαφημισιοφάγων

    (ειδικό πολυθέαμα)

    Αθήνα, Θέατρο Παλλάς

    Θεσσαλονίκη, Λιμάνι

  • 3

    Misia

    (μουσική fado)

    Αθήνα, Θέατρο Παλλάς

  • 4

    Omar Faruk Tekbilek – Bulgarian Vocal Trio – Iasis

    (μουσική ethnic)

    Θεσσαλονίκη, Θέατρο Ολύμπιον

  • 4

    ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ ΚΟΖΑΝΗΣ «Εκπαιδεύοντας τη Ρίτα»

    (θέατρο)

    Περιοδεία : Θεσσαλονίκη, Βέροια, Νάουσα, Φλώρινα, Βελβενδός, Σιάτιστα

  • 7

    Julia Migenes

    (musical)

    Θεσσαλονίκη, Μονή Λαζαριστών

  • 7

    Βασίλης Λέκκας

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    Περιοδεία : Αρχαία Ολυμπία, Ηράκλειο Κρήτης, Νεάπολη, Καλλιθέα, Πανόραμα, Καβάλα, Τροπαία, Ικαρία, Παναγία, Ηράκλεια, Έδεσσα, Μυτιλήνη, Σέρρες, Θεσσαλονίκη, Γαλάτσι

  • 7

    ΟΚΤΑΝΑ – Κ. Ρήγος

    (σύγχρονος χορός)

    Φεστιβάλ L’ Aquilla, Ιταλία

  • 7

    Ute Lemper

    (μουσική cabaret)

    Θεσσαλονίκη, Μονή Λαζαριστών

  • 7

    Σωτηρία Λεονάρδου - Σοφία Νοητή - Μαίρη Έσπερτ «Γυναικείες φωνές»

    (μουσική ethnic)

    Καλαμάτα

  • 7

    Misia

    (μουσική fado)

    Θεσσαλονίκη, Μονή Λαζαριστών

  • 7

    Bulgarian Vocal Trio – Iasis

    (μουσική ethnic)

    Περιοδεία : Άρδας, Σάμος, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Ρόδος, Αίγινα, Πανόραμα

  • 7

    ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. ΚΟΖΑΝΗΣ «Το τραγούδι του Έρωτα»

    (θέατρο)

    Περιοδεία : Θεσσαλονίκη - Θέατρο Δάσους, Αθήνα – Λυκαβηττός, Βέροια, Κασσάνδρα, Ηράκλεια

  • 7

    Επιμέλεια Θεσμού : 3 Divas

    (κύκλος εκδηλώσεων στη Μονή Λαζαριστών)

    Θεσσαλονίκη

  • 7

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Παναγίας

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 7

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Ηράκλειας

    (φεστιβάλ)

    Σέρρες

  • 8

    Romanian Chamber Orchestra of Brassov - Κορίνα Σαμουρκασίδου

    (κλασική μουσική)

    Αρχαίο Στάδιο Δελφών

  • 8

    ΙΑΣΙΣ

    (μουσική ethnic)

    Περιοδεία : Θρακομακεδώνες, Κοζάνη

  • 8

    ΤΡΥΠΕΣ

    (μουσική rock)

    Περιοδεία : Λιθότοπος, Πυργαδίκια

  • 8

    Θεατρικό Σανίδι «Επιτρέποντες»

    (θέατρο)

    Περιοδεία : Σίβηρη, Τρίγλια, Παναγία, Ηράκλεια, Τσοτύλι

  • 8

    ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. ΚΟΖΑΝΗΣ «Το τραγούδι του Έρωτα»

    (θέατρο)

    Περιοδεία : Παναγία, Κορυδαλλός, Κιλκίς, Επανωμή, Βόλος, Λάρισα, Ν.Ιωνία

  • 8

    Δημήτρης Νικολούδης

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    Περιοδεία : Παναγία, Χορτιάτης, Ασβεστοχώρι, Σίβηρη, Σύμη

  • 8

    Ελένη Βιτάλη

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    Περιοδεία : Παναγία, Ηράκλεια

  • 8

    Διονύσης Τσακνής-Λαυρέντης Μαχαιρίτσας

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    Περιοδεία : Παναγία, Ηράκλεια

  • 8

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Παναγίας

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 8

    Επιμέλεια Θεσμού : Φεστιβάλ Ηράκλειας

    (φεστιβάλ)

    Σέρρες

  • 8

    Επιμέλεια Θεσμού : Rock Φεστιβάλ Χαλκιδικής

    (φεστιβάλ)

    Χαλκιδική

  • 9

    ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. ΚΟΖΑΝΗΣ «Το τραγούδι του Έρωτα»

    (θέατρο)

    Περιοδεία : Περιστέρι, Χαλάνδρι, Λαμία, Καστοριά, Καρδίτσα, Φλώρινα, Γρεβενά

  • 9

    Δυτικός Άνεμος

    (μουσική rock-pop)

    Περιοδεία : Ν. Αφυτος, Λιθότοπος, Πυργαδίκια

  • 9

    Παλιοί Διαβάτες

    (ελληνικό ρεμπέτικο τραγούδι)

    Περιοδεία : Ηράκλεια, Παναγία

  • 9

    Επιμέλεια Θεσμού : Rock Φεστιβάλ Κερκίνης

    (φεστιβάλ)

    Σέρρες

  • 12

    Ευγένιος Σπαθάρης – Χρυσούλα Διαβάτη – Κορίνα Σαμουρκασίδου

    (ειδική εκδήλωση για το παιδικό βιβλίο)

    Αθήνα

  • 2001
  • 4

    Misia

    (μουσική fado)

    Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης

  • 7

    Ute Lemper

    (μουσική cabaret)

    «Φεστιβάλ Αθηνών», Ηρώδειο

  • 7

    Angelique Ionatos – Misia

    (μουσική ethnic)

    «Φεστιβάλ Αθηνών», Ρωμαϊκή Αγορά

  • 7

    Misia

    (μουσική fado)

    «Φεστιβάλ Πάτρας», Ρωμαϊκό Ωδείο

  • 2002
  • 6

    La Cuadra de Sevilla “CARMEN”

    (λαϊκή όπερα – ειδικό πολυθέαμα)

    Αθήνα, Λυκαβηττός

  • 6

    Medici Quartet

    (κλασική μουσική)

    Φεστιβάλ Ναυπλίου

  • 7

    Charles Lloyd – John Abercrobie

    (μουσική jazz)

    Αθήνα, Λυκαβηττός

  • 7

    Julia Migenes

    (musical)

    «Φεστιβάλ Αθηνών», Ηρώδειο

  • 8

    Misia

    (μουσική fado)

    Αθήνα, Ηρώδειο

  • 9

    Momix

    (σύγχρονος χορός)

    «Φεστιβάλ Αθηνών», Ηρώδειο

    «Δημήτρια», Θεσσαλονίκη - Βασιλικό Θέατρο

  • 2003
  • 5

    Cirque Baroque “Ningen”

    (ειδικό πολυθέαμα)

    Αθήνα, Λυκαβηττός

  • 6

    Momix “Opus Cactus”(

    (σύγχρονος χορός)

    Θεσσαλονίκη, Θέατρο Γής

    Αθήνα, Λυκαβηττός

  • 6

    Cirque Baroque “Ningen”

    (ειδικό πολυθέαμα)

    Θεσσαλονίκη, Θέατρο Γής

  • 7

    Chick Corea & the Electric Band “The Reunion tour”

    (μουσική jazz)

    Αθήνα, Λυκαβηττός

  • 7

    Tangokinesis “Tangos y Valses”

    (χορός ταγκό)

    Αθήνα, Λυκαβηττός

  • 8

    Tangokinesis “Tangos y Valses”

    (χορός ταγκό)

    Αρχαία Ολυμπία, Aνοιχτό θέατρο Αρχαίας Ολυμπίας

  • 9

    Angelique Ionatos “D’ Un Blue Tres Noir”

    (μουσική ethnic)

    Πάτρα, Δημοτικό θέατρο

  • 9

    Pep Bou “B U F A P L A N E T E S”

    (ειδικό θέαμα)

    Θεσσαλονίκη, Βασιλικό θέατρο

  • 10

    Μανώλης Μητσιάς- Ελένη Δήμου –Αργυρό Καπαρού

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    ΄Περιοδεία στην Νότιο Αμερική : Μοντεβίδεο - Ουρουγουάη, Μπουένος Άιρες - Αργεντινή, Σάο Πάολο - Βραζιλία, Πάναμα Σίτυ – Παναμά

  • 11

    Julia Migenes “La Argentina”

    (musical)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής Αθηνών

    Θεσσαλονίκη, Βασιλικό θέατρο

  • 11

    Michel Hermon “The Dietrich Hotel”

    (μουσικοθεατρική παράσταση)

    Αθήνα, Free2Go Club 22

  • 2004
  • 6

    La Cuadra de Sevilla “CARMINA BURANA”

    (λαϊκή όπερα – ειδικό πολυθέαμα)

    Αθήνα, Λυκαβηττός

    Θεσσαλονίκη, Θέατρο Γης

  • 6

    Adriana Varela

    (Tango)

    Αθήνα, Θέατρο Πέτρας

    Ναύπλιο, Θέατρο Πόλης

  • 7

    Μανώλης Μητσιάς

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    ΄Πανελλαδική Περιοδεία

  • 7

    Κώστας Μακεδόνας

    (ελληνικό λαϊκό τραγούδι)

    ΄Πανελλαδική Περιοδεία

  • 7

    Al Di Meola

    (μουσική jazz)

    Αθήνα, Λυκαβηττός

  • 7

    Charles Lloyd

    (μουσική jazz)

    Αθήνα, Λυκαβηττός

  • 7

    Richard Galliano

    (μουσική jazz)

    Αθήνα, Λυκαβηττός

  • 7

    Yamato

    (κρουστά από την Ιαπωνία)

    Αθήνα, Θέατρο Πέτρας

    Θεσσαλονίκη, Θέατρο Γης

  • 8

    Μανώλης Μητσιάς

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    ΄Πανελλαδική Περιοδεία

  • 8

    Κώστας Μακεδόνας

    (ελληνικό λαϊκό τραγούδι)

    ΄Πανελλαδική Περιοδεία

  • 9

    Μανώλης Μητσιάς

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    ΄Πανελλαδική Περιοδεία

  • 9

    Κώστας Μακεδόνας

    (ελληνικό λαϊκό τραγούδι)

    ΄Πανελλαδική Περιοδεία

  • 10

    Al Di Meola

    (μουσική jazz)

    Θεσσαλονίκη, Θέατρο Δάσους

  • 10

    Richard Galliano

    (μουσική jazz)

    Θεσσαλονίκη, Αριστοτέλειο

  • 2005
  • 7

    Μανώλης Μητσιάς

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    ΄Πανελλαδική Περιοδεία

  • 7

    Νίκος Δημητράτος

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    ΄Πανελλαδική Περιοδεία

  • 7

    Tango Por Dos

    (θεατρικός μονόλογος)

    Αθήνα, Λυκαβηττός

    Θεσσαλονίκη, Θέατρο Γης

  • 8

    Μανώλης Μητσιάς

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    ΄Πανελλαδική Περιοδεία

  • 8

    Νίκος Δημητράτος

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    ΄Πανελλαδική Περιοδεία

  • 9

    Madredeus

    (Ethnic)

    Αθήνα, Λυκαβηττός

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης

  • 9

    Μανώλης Μητσιάς

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    ΄Πανελλαδική Περιοδεία

  • 9

    Νίκος Δημητράτος

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    ΄Πανελλαδική Περιοδεία

  • 11

    Chic Corea & Touchstone

    (Jazz-Flamenco)

    Θεσσαλονίκη, Βελλίδειο Συνεδριακό Κέντρο

  • 12

    Woody Allen

    (Jazz)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής Αθηνών

  • 12

    Fanny Ardant

    (Μήδεια-Ευριπίδης & Φαίδρα Ρακίνα)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής Αθηνών

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκη

  • 2006
  • 4

    Jean – Louis Trintignant

    (θεατρικός μονόλογος)

    Πάτρα, Εργοστάσιο Τέχνης

  • 7

    Μανώλης Μητσιάς

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    ΄Πανελλαδική Περιοδεία

  • 8

    Μανώλης Μητσιάς

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    ΄Πανελλαδική Περιοδεία

  • 9

    Trocks

    (χορός)

    Αθήνα, Αθηνών-Αρένα

  • 9

    Μανώλης Μητσιάς

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    ΄Πανελλαδική Περιοδεία

  • 10

    Mingus Dynasty

    (χορός)

    Θεσσαλονίκη, Βελλίδειο Συνεδριακό Κέντρο

  • 10

    Momix

    (σύγχρονος χορός)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής Αθηνών

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης

  • 2007
  • 5

    Μανώλης Μητσιάς μαζί με Ελένη Δήμου και Ελένη Πέτα

    (ελληνικό έντεχνο τραγούδι)

    Περιοδεία στην Αυστραλία

  • 6

    Yamato

    (κρουστά από την Ιαπωνία)

    Αθήνα, Θέατρο Λυκαβηττού

    Πάτρα: Αρχαίο Ωδείο

    Θεσσαλονίκη, Θέατρο Γης

  • 9

    Tango Kinesis

    (χορός tango)

    Αθήνα, Θέατρο Λυκαβηττού

    Θεσσαλονίκη, Θέατρο Δάσους

  • 11

    Momix

    (σύγχρονος χορός)

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

  • 11

    Sylvie Guillem

    (σύγχρονος χορός)

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

  • 12

    Richard Galliano

    (μουσική jazz)

    Αθήνα, Θέατρο Γαλλικού Ινστιτούτου

  • 12

    Momix

    (σύγχρονος χορός)

    Αθήνα, Θέατρο Badminton

  • 12

    Woody Allen & New Orleans Jazz Band

    (μουσική jazz)

    Αθήνα, Θέατρο Badminton

  • 2008
  • 2

    Ute Lemper

    (μουσική cabaret)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 3

    Jane Birkin

    (ερωτικά τραγούδια)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 4

    Misia – LISBOARIUM

    (μουσική fado)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

  • 7

    Gloria Gaynor

    (μουσική pop)

    Θεσσαλονίκη, Θέατρο Γης

    Αθήνα, Θέατρο Λυκαβηττού

    Πάτρα, Αρχαίο Ωδείο

  • 9

    Ute Lemper

    (μουσική cabaret)

    Αθήνα, Ωδείο Ηρώδου Αττικού

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

  • 10

    Kitaro

    (μουσική από την Ιαπωνία)

    Αθήνα, Θέατρο Badminton

  • 11

    Jack De Johnette

    (μουσική jazz)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

    Θεσσαλονίκη, Βελλίδειο

  • 11

    Trocks - Les Ballets Trockadero De Monte Carlo

    (κωμικός χορός)

    Αθήνα, Θέατρο Παλλάς

  • 12

    Carla Bley

    (μουσική jazz)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 2009
  • 2

    Νino Rota

    (μουσικό αφιέρωμα)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 3

    Luz Casal

    (ισπανική μουσική)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 5

    Roberto Benigni (Θεία Κωμωδία του Δάντη)

    (μουσική παράσταση)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 9

    Julia Migenes

    (μουσική-αφήγηση)

    Θεσσαλονίκη, Βασιλικό Θέατρο

  • 9

    Luz Casal

    (ισπανική μουσική)

    Αθήνα, Ωδείο Ηρόδου Αττικού

    Θεσσαλονίκη, Θέατρο Δάσους

  • 11

    Jane Birkin

    (μουσική συναυλία)

    Θεσσαλονίκη, Κινηματογράφος Αριστοτέλειον

  • 12

    Momix “The Best of Momix”

    (μουσική συναυλία)

    Αθήνα, Παλλάς

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

  • 12

    Jeremy Irons “A Cristmas Carol

    (Θεατρικό – Μουσικό Αναλόγιο με υπέρτιτλους)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 2010
  • 2

    Ute Lemper

    (μουσική cabaret)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

  • 3

    Alison Moyet (The lets of-25 years revisited)

    (μουσική)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 4

    Richard Galliano

    (Jazz)

    Αθήνα, Παλλάς

  • 7

    The Original Blues Brothers Band

    (μουσική παράσταση)

    Θεσσαλονίκη, Θέατρο Δάσους

    Αθήνα, Θέατρο Λυκαβηττού

    ΄
  • 10

    Sylvie Guillem-Russell Maliphant “Push”

    (σύγχρονος χορός)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

    ΄
  • 10

    Μανώλης Μητσιάς-Γιάννης Βακαρέλης

    (μουσικό αφιέρωμα)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο

  • 11

    Momix “BOTANIKA”

    (ακροβατικός χορός)

    Αθήνα, Παλλάς

  • 12

    Momix “BOTANIKA”

    (ακροβατικός χορός)

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

  • 2011
  • 3

    Αφιέρωμα “The Doors”

    (μουσική)

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 3

    Luz Casal “La Pasion”

    (μουσική)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

  • 4

    Emil Kusturica & the no smoking orchestra

    (μουσική)

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 5

    Trocks, Les Ballets Trockadero de Monte

    (κλασικός χορός)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

  • 7

    Momix Remix

    (ακροβατικός χορός)

    Θεσσαλονίκη, Θέατρο Γης

    Αθήνα, Θέατρο Λυκαβηττού

    Πάτρα, Αρχαίο Ωδείο

    Ηράκλειο, Κηποθέατρο

    Χανιά, Θέατρο Ανατολικής Τάφρου

  • 7

    Μανώλης Μητσιάς «Μέλος και Λόγος»

    (τραγούδι)

    Πανελλαδική Περιοδεία

  • 7

    Luz Casal “La Pasion”

    (μουσική)

    Αρχαίο Θέατρο Διού

  • 8

    Μανώλης Μητσιάς «Μέλος και Λόγος»

    (τραγούδι)

    Πανελλαδική Περιοδεία

  • 9

    Μανώλης Μητσιάς «Μέλος και Λόγος»

    (τραγούδι)

    Πανελλαδική Περιοδεία

  • 10

    LaLaLa Human Steps

    (χορός)

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 10

    Elvis Costello

    (μουσική)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 11

    Richard Galliano & La Strada Quintet

    (μουσική)

    Θεσσαλονίκη, Αίθουσα Τελετών Α.Π.Θ.

    Αθήνα, Παλλάς

  • 11

    Alvin Ailey II

    (σύγχρονος χορός)

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο

    Αθήνα, Παλλάς

  • 2012
  • 1

    Μανώλης Μητσιάς «Σταθμοί και Δρομολόγιο»

    (τραγούδι)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 3

    (οικογενειακό θέαμα)

    Αθήνα, Παλλάς

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

  • 3

    Ute Lemper “ Pirate Jenny is back”

    (μουσική)

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 3

    Lynda Thalie

    (μουσική)

    Αθήνα, Γαλλικό Ινστιτούτο

    Θεσσαλονίκη, Θέατρο «Ολύμπιον

  • 7

    Μανώλης Μητσιάς

    (τραγούδι)

    Πανελλαδική Περιοδεία

  • 8

    Μανώλης Μητσιάς

    (τραγούδι)

    Πανελλαδική Περιοδεία

  • 8

    Μανώλης Μητσιάς

    (τραγούδι)

    Πανελλαδική Περιοδεία

  • 9

    (οικογενειακό θέαμα)

    Αθήνα, Κλειστό Γήπεδο Μπάσκετ ΟΑΚΑ

  • 2013
  • 3

    (οικογενειακό θέαμα)

    Αθήνα, Παλλάς

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

  • 7

    Μανώλης Μητσιάς

    (τραγούδι)

    Πανελλαδική Περιοδεία

  • 7

    (μουσική)

    Αθήνα, Ωδείο Ηρόδου Αττικού

  • 8

    Μανώλης Μητσιάς

    (τραγούδι)

    Πανελλαδική Περιοδεία

  • 9

    Μανώλης Μητσιάς

    (τραγούδι)

    Πανελλαδική Περιοδεία

  • 10

    (οικογενειακό θέαμα)

    Αθήνα, Κλειστό Γήπεδο Μπάσκετ ΟΑΚΑ

  • 11

    (οικογενειακό θέαμα)

    Αθήνα, Κλειστό Γήπεδο Μπάσκετ ΟΑΚΑ

  • 12

    (χορός)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 12

    (μοντέρνος χορός)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 12

    (κλασικός χορός)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 12

    (κλασικός χορός)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 2014
  • 7

    Μανώλης Μητσιάς

    (τραγούδι)

    Πανελλαδική Περιοδεία

  • 7

    Μανώλης Μητσιάς- Ορχήστρα Νυκτών Εγχόρδων “Θανάσης Τσιπινάκης” Δήμου Πατρέων, «Εσπερινοί Διάλογοι»

    (τραγούδι)

    Αθήνα, Ωδείο Ηρόδου Αττικού

    Πάτρα, Αρχαίο Ωδείο

  • 8

    Μανώλης Μητσιάς

    (τραγούδι)

    Πανελλαδική Περιοδεία

  • 9

    (μουσική)

    Αθήνα, Ανοιχτό Γήπεδο ΟΑΚΑ

  • 9

    Μανώλης Μητσιάς

    (τραγούδι)

    Πανελλαδική Περιοδεία

  • 9

    (οικογενειακό θέαμα)

    Αθήνα, Κλειστό Γήπεδο Μπάσκετ ΟΑΚΑ

  • 10

    (οικογενειακό θέαμα)

    Θεσσαλονίκη, ΠΑΟΚ SPORTS ARENA

  • 10

    (κλασικός χορός)

    •Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 2015
  • 3

    (ακροβατικός χορός)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 4

    Μανώλης Μητσιάς- Παντελής Βούλγαρης, Τα Απαγορευμένα

    (μουσική)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 4

    (ακροβατικός χορός)

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

  • 7

    Μανώλης Μητσιάς

    (τραγούδι)

    Πανελλαδική Περιοδεία

  • 8

    Μανώλης Μητσιάς

    (τραγούδι)

    Πανελλαδική Περιοδεία

  • 9

    Μανώλης Μητσιάς

    (τραγούδι)

    Πανελλαδική Περιοδεία

  • 12

    (ακροβατικός χορός)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

  • 12
  • 12

    (κλασικός χορός)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 2016
  • 3

    (γυναίκες σύνολο εγχόρδων)

    Αθήνα, Παλλάς

  • 3

    (σύγχρονος χορός)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 6

    (χορός)

    Αθήνα, Ωδείο Ηρόδου Αττικού

  • 7

    Μανώλης Μητσιάς

    (τραγούδι)

    Πανελλαδική Περιοδεία

  • 7

    (χορός)

    Θεσσαλονίκη, Μέγαρο Μουσικής

  • 8

    Μανώλης Μητσιάς

    (τραγούδι)

    Πανελλαδική Περιοδεία

  • 9

    Μανώλης Μητσιάς

    (τραγούδι)

    Πανελλαδική Περιοδεία

  • 10

    (εναλλακτικό θέαμα)

    Αθήνα, Παλλάς

  • 11

    (σύγχρονος χορός)

    Αθήνα, Παλλάς

  • 12

    (σύγχρονος χορός)

    Αθήνα, Παλλάς

  • 12

    (ακροβατικός χορός)

    Αθήνα, Παλλάς

  • 2017
  • 4

    (tango)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 5

    (κλασικός χορός)

    Αθήνα, Μέγαρο Μουσικής

  • 6

    (μουσική)

    Αθήνα, Τεχνόπολης

    Θασσαλονίκη, Μονή Λαζαριστών

  • 9

    (κλασικός χορός)

    Θεσσαλονίκη, Θέατρο Δάσους

    Αθήνα, Ωδείο Ηρώδου Αττικού

Οι αριθμοί στα κυκλάκια αντιστοιχούν σε μήνες του εκάστοτε έτους